Hayat tercihlerden ibarettir. TL yüklemek, mobil paket satın almak ya da fatura ödemek için telefoncuya falan giderek yarım saat, kırk dakikanı kaybedebilir ya da *400# kullanarak saniyeler içinde işini halledebilirsin. Seçim sana kalmış. İkincisini seçersen aşağıdakileri daha fazla yapma ve daha fazla mutlu olma şansın var. *400# zaman kazandırır ve senin daha iyi yaşamanı sağlar. Haydi gel göz gezdirelim.

Yaklaşık 30 sayfa fazladan kitap okuyabilirsin

Basit bir hesapla dakikada 1 sayfa okusan, 30 dakikada 30 sayfa eder. Okuma hızına ve okuma alışkanlığına göre bu sayılar daha da artabilir. İngiltere’de Kingston Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalara göre kitap okumak insanların sosyal çevrelere daha kolay adapte olmasını sağlıyormuş. Çünkü kitap okuyan insanların empati duyguları daha fazla gelişiyormuş. O yüzden daha fazla kitap, daha fazla sosyalleşmek demek.

Arkadaşlarla kahve keyfini daha fazla uzatabilirsin

Tüm gün koşturmacayla geçiyor ve arkadaşlarınla şöyle oturup iki çift laf etmeye zaman kalmıyor değil mi? Kalmaz tabi. Ama *400# kullanırsan yarım saat, kırk dakika kadar kardasın. Bunu güzel bir kahve keyfine ayırabilirsin. Bir, iki muhabbet hem sana hem de sevdiklerine iyi gelir. Hem kahve *400# kadar faydalı. Metabolizmanı hafif de olsa hızlandırır, dinç tutar, enerji verir.

Konsol oyunlarında iki maç daha atabilirsin

Oyun oynamak kadar zevkli bir şey var mı? Bir de arkadaşınla oynuyorsan iki kat daha zevkli olur. Şimdi Turkcell paketini yenileyeceksin diye yarım saat, kırk dakika daha erken masadan kalkmanın anlamı var mı? Adama korktu, kaçtı derler valla. Yarım saatte en az iki maç daha yapabilirsin. Maçların arasında da ararsın *400#’yi, 30 saniyede dilediğin konuşma ve internet paketini seçip işini halledersin. Bu arada söyleyelim; “kol bozuk” değil, sen bugün gününde değilsin ☺

Yarım saat daha fazla uyuyabilirsin

*400# kullanırken kazandığın zamanı illa aktivite yaparak geçireceksin diye bir kural yok sonuçta. Bu yarım saati sadece uyuyarak ya da tavanı izleyerek bile geçirebilirsin. Sabah, saat zangır zangır çaldığında 5 dakika daha uyumak için neler vermeyiz sonuçta? Bazen güzel bir uykunun yerini hiçbir şey tutmaz. *400#’li evinde mışıl mışıl uyurken servisi kullanmayan sırf Avantaj 30 TL yükleyecek diye evden yarım saat önce çıkacak. Daha önce dediğimiz gibi hayat tercihlerden ibaret.

Kendinle daha fazla ilgilenebilirsin

En son ne zaman aynaya baktın? El oyalayan işlerini *400# ile hallettikten sonra biraz kendinle ilgilenmek sana iyi gelecek. İnternetten evde kolayca yapabileceğin yüz maskelerini araştırabilirsin ve uygulayabilirsin. Bu seni hem eğlendirecek hem de güzelliğine güzellik katacak. Biraz vücudunla ilgilenmek hem stresini azaltabilir hem de tenine sağlık katabilir.

Yarım saat daha fazla koşu ile ortalama 300 kcal daha fazla yakabilirsin

Koşu bandında yarım saat daha fazla koşarak ortalama 300 kcal. daha fazla kalori yakabilirsin. Hatta *400# kullanmak o kadar kolay ki koşarken bile saniyeler için mobil paketini yenilerken TL yükleyip faturalarını ödeyebilirsin. Tüm bunları yapman için durmana bile gerek yok. O yüzden *400# daha fazla sağlık demek.

Lezzetli yemekler, değişik sunumlar deneyebilirsin

İnsanların kalbine giden yol midesinden geçiyorsa değişik ve pratik yemeklerle onun kalbini kazanabilirsin. Günlük işlerinden kazanacağın yarım saat ile birbirinden lezzetli yemekler ve sunumlar hazırlayarak onu şaşırtabilirsin. Hem sen de eğlenmiş olursun. İnternette kısa bir araştırmayla yarım saatte hazırlayabileceğin, *400# ile Lira yükleme, hepsi bir arada paket satın alma, fatura ödeme kadar pratik yemek tariflerini bulabilirsin.

Hobilerine daha fazla zaman ayırabilirsin

Öz geçmişinde yazan hobilerinin hakkını daha fazla verebilirsin. Pul koleksiyonuna yeni parçalar bakabilir ya da hobi olarak daha çok yatabilirsin. Sonuçta; zevkler ve renkler tartışılmaz tıpkı *400#’nin en hızlı, en kolay, en güvenli kredi kartı ile TL yükleme, mobil paket satın alma ve fatura ödeme servisi olduğu gerçeği gibi. Sen dakika satın almak, internet paketini yenilemek, faturalarını ödemek için dükkanda yine sıra bekle ama artık hobi olarak bekle.

Çocuklarla daha fazla vakit geçirebilirsin

Mobil TL yüklemek, tüm Turkcell Paketleri satın almak ve fatura ödemek *400# ile çocuk oyuncağı olduğundan beri sevdiklerine ayırabileceğin zaman da arttı. Çocuklarla zaman geçirmek ve onlarla çocuk olmak insanı gençleştirir ve tüm dertlerini kısa süreliğine unutturur. Kendi çocuğun olur, akrabanın çocuğu olur, onlarla eğlenmenin tadını çıkarabilirsin.

Daha fazla ders çalışabilirsin

Sınav zamanı telefon konuşmaları, whatsapp yazışmaları bitmez. Bi’ de bunun sınav zamanı snap’leri, instagram story’leri var. Buna ne internet paketi dayanır ne de wi-fi. Tam ders zamanının en verimli yerinde internet paketin biterse sokaklarda vakit kaybetme. Ee internete girmeden ek haftalık internet paketi yapmanın da en hızlı ve neredeyse tek yolu *400#’yi kullan, çalışmanı bölme.

En az yarım saat daha fazla havuz, deniz keyfi

Su çok güzel gelsene! *400# daha da güzel ona da gelsene; hem yarım saat, kırk dakika daha fazla suda kalırsın. Güzel bir havuz başını ya da sahil kenarında rahat bir şezlongu kim bırakıp dakika yüklemek için erkenden kalkmak ister? Kimse. Sıkıntı etmeyin; tüm sahillere, havuzlara paket servisimiz de TL servisimiz de var.

En sevdiğin diziyi 1 bölüm daha fazla izleyebilirsin

Bütün gece süren Türk dizileri için yapacak bi’ şeyimiz maalesef yok ama yabancı diziler için size 1 bölüm daha fazla izleme imkanı sunabiliriz. Yabancı bir dizinin ortalama süresi yaklaşık 45 dakika falan desek ee biz de yarım saat, kırk dakikalık işleri 30 saniyede hallediyoruz. Kazandığın zaman ile biraz daha dizi izleyebilirsin işte. Hem milletten boşuna spoiler falan da yemezsin.

Daha fazla bisiklete binip gezebilirsin

Spor yapmanın en eğlenceli yolu bisiklete yarım saat daha fazla binebilirsin. Yarım saat deyip geçme, arabayla olsa belki 2 km gidemeyeceğin zamanlar olur ama bisikletle nerelere gidersin nerelere… Bi’ de yanında sevdiklerin varsa değme keyfine. Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı demiş Cemal Süreyya… Kabul ediyoruz ve artırıyoruz; bisiklete binmek mutluluğun resmini çizmek gibi bi’ şey.

Kafa dağıtmak için puzzle yapabilirsin

*400# kadar bağımlılık yapan bir şey varsa o da puzzle’dır herhalde. Başladın mı başından kalkmak istemezsin. Sen hiç başından kalkma ve daha fazla puzzle yap diye biz varız. Tüm mobil işlerini biz saniyeler içinde halledelim, sen daha çok üret. Eğer ilk defa başlayacaksan tavsiyemiz 500 parçalık falan olanlarından al. Alıştıkça daha detaylı olanlara geçersin.

Daha fazla film, daha fazla genel kültür

Oscar’a aday olan filmleri ve kazananları izledin mi? Malum yaz geldi, okullar kapandı; hepsini izlemek için bundan daha güzel fırsat olamaz. Güneş battıktan sonra sahil kenarına gidip püfür püfür esen rüzgara karşı film izleyebilirsin. İnternet paketini dert etme, yerinden kıpırdamadan hallederiz.

Yeni bir yabancı dil öğrenebilir ya da bildiğini geliştirebilirsin

Günde yarım saat pratik yaparak yeni bir dil öğrenebilir ya da bildiğin bir dili geliştirebilirsin. Sadece İngilizce, İspanyolca olarak düşünme. Mesela işaret dili öğrenmek sana çok şey katacaktır.

 

 

 

 

 

 

Leave a reply