Turkcell Paketler Rehberi 3. Bölüme hoş geldin sayın 400 Numara sakini. Bu bölümde konuğumuz öğrenci dostu, internet kurtlarının sadık yari Turkcell Haftalık 1 GB İnternet Paketi. Haftalık 1GB internet paketi demek maçın sonunda dördüncü hakemin elindeki tabelada +7’yi görmek demek. Haftalık 1gb İnternet Turkcell kullanıcılarının yoğun olarak tercih ettikleri bir internet paketi. Genelde ay sonuna doğru Uçuran gibi Turkcell Paketlere ek internet paketi olarak kullanılan Haftalık 1 GB şimdi her yönüyle burada! Önce paket içeriği nedir bakalım.

Acil Haftalık 1 GB İnternet Paketi Hattı için hemen bu numarayı arayabilirsin; *400*601#
Turkcell Haftalık 1 GB İnternet Paketi İçeriği Nedir ve Kullanım Koşulları Nelerdir?

Aslında içerik hakkında konuşacak çok bir konu yok. Adı üzerinde paketine ek olarak Haftalık 1 GB ek internet paketi yapıyorsun. Bu ek internet paketinin fiyatı ise 12 TL. Yani mesela diyelim ki Turkcell Uçuran 3 GB kullanıyorsun ve ay sonuna 3 GB internetin bitti. Aşım ücreti ödememek için Haftalık 1GB İnternet Paketi satın alarak ay sonunu bir şekilde getiriyorsun. Bu internet paketini kullanırken dikkat etmen gerekenler ise şunlar;

  • Turkcell Haftalık 1 GB İnternet Paketi kullanmak için hali hazırda bir internet paketinin olmasına gerek yok.
  • Paketin geçerliliği satın alıp onay mesajını aldıktan sonra 1 hafta.Mesela pazartesi aldın diyelim; bir sonraki hafta pazartesi sona eriyor.
  • Aldığın 1 GB interneti o hafta bitir çünkü bir sonraki haftaya devretmiyor.
  • Eğer Haftalık 1 GB İnternet Paketi kullanırken kotayı aşarsan Her 100 KB için 2 Kuruş ödemek durumunda kalırsın.
Turkcell Haftalık 1 GB İnternet Paketi ile Neler Yapabilirim?
Turkcell Haftalık 1 GB - Haftalık 1GB İnternet Paketi - İnternet Paketi
venimo/Shutterstock.com

Günümüz için 1 GB internet çok fazla bir şey vaadetmese de bilinçli bir kullanımla 1 haftalık sürede bizi idare edebilir. Neyin, ne kadar internet harcadığını ortalama olarak bilirsek ona göre bir kullanım planıyla Haftalık 1 GB bizi bir sonraki aya ya da haftaya taşıyabilir. Neleri yaparken ortalama ne kadar internet harcandığını biz hesapladık, aşağıda görebilirsin. Ama unutmaman gereken bu rakamların %100 doğru olmadığı ve üç aşağı, beş yukarı fikir vermesi açısından konuldukları. Aşağıdaki tabloyu kullanarak kendi kullanım alışkanlıklarına göre kabaca bir hesaplama yapabilirsin.

Haftalık 1 GB İnternet Paketi ile İnternette Yapılabilecekler
Video İzlemeMüzik DinlemeFacebookInstagram
360p kalitede 6 saat160 kpbs kalitede 14 saat7 saat12 saat
Haftalık 1 GB İnternet Paketi Nasıl Satın Alınır?

Haftalık 1 GB İnternet Paketi satın almak için tüm telefonlardan *400#’yi araman yeterli. Önüne çıkacak menü listesinde yanında yazan numaraları girerek Haftalık 1 GB paketine ulaşabilirsin. Ya da kısayolları kullanarak da aynı işlemi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Turkcell Haftalık 1 GB İnternet Paketi Kısa Yolu; *400*601#

Tüm kısayolları öğrenmek için buraya, daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayalabilirsin.

Eğer sistemde yeniysen buradan senin için hazırladığımız kısa videoyu izleyebilirsin.

Sisteme kredi kartını eklemek işte bu videodaki kadar kolay!

Daha detaylı bilgi için Turkcell resmi sayfasını ziyaret edebilirsin.

Leave a reply