400 Numaralıların akıllarındaki soru işaretlerini gideren ve herkes tarafından çok sevilen bölümümüz, Turkcell Paketler Rehberi’nde bugünkü konuğumuz Avantaj 30 TL. TL yükleme yapmanın faydaları neler, 30 TL’ye hangi paketleri alabilirim, hiçbir paket almazsam dakikada kaç kuruş TL hesabımdan düşer gibi tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. İlk önce en başından başlayalım ve nedir sorusunu soralım.

Eğer sen tüm cevaplara hakimsen seni hemen Avantaj 30 TL Yükleme yapmak için ışınlıyoruz;

Hemen al!

 

Turkcell TL Yükleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Bundan birkaç sene önce hayatımızdaki kontörlerin yerini alan TL kavramı aslında kontörlü hatlardan pek farklı değil. Eskiden 30 TL’ye 100 kontör alıyorken artık direkt olarak Avantaj 30 TL yüklüyoruz ve istediğimiz paketlerden birini seçebiliyoruz. Bir nevi kontör yükleme değil de TL yükleme diyoruz. Avantaj 30 TL’nin avantajı da konuşma ve mesajlaşmada geçerli 30 TL’ye 150 TL vermesi. Turkcell hesabınızda bulunan bu TL’ler ile istediğin paketleri seçebilirsin ya da hiç bir paket seçmeden Turkcell’in belirlediği standart tarifeler üzerinden konuşabilir veya mesajlaşabilirsin. Ama bu pek de ekonomik bir yol değil, o yüzden doğru mobil Turkcell Paketi seçmek önemli.

*400# ile TL yüklemek için aşağıdaki videoyu izlemen yeterli.

30 TL Yükleme Yaparak Mobil Paket Almadan Dakikası Kaç Kuruşa Konuşurum?

Bu sorunun cevabı açık ve net aslında; çok ekonomik konuşmazsın. TL yükleyip de herhangi bir Turkcell paket satın almadan konuşmak ve mesajlaşmak biraz pahalı. O yüzden sana uygun bir mobil paket seçmek doğru olacaktır. Ama hala ben uğraşamam paket falanla diyorsan o zaman en azından Turkcell Super Tarife’ye sahip olmanı tavsiye ederiz.

Her Yöne*
Herhangi Bir Pakete Dahil Olmadan0,20 KR / SN
Süper Tarife75 KR / 3 DK
SMS (160 Karakter)55 KR

Süper Tarife’den yararlanabilmek için en az 20 TL yükleme yapılması gerekiyor ve bu tarifenin her 30 günde bir yenilenmesi gerekiyor. Gördüğün gibi herhangi bir mobil paket satın almadığın zaman tarifeler biraz yüksek. O yüzden şimdi 30 TL yükleme ile hangi paketleri satın alabilirsin bir bakalım ve uygun olanını senin için yapalım. Haydi başlayalım.

Avantaj 30 TL Yükleme ile Hangi Turkcell Paketleri Satın Alabilirim?

Avantaj 30 TL yüklemesi yaptıktan sonra karar vermen gereken ilk şey senin için akıllı telefondan internete girmek ne kadar önemli? Akıllı telefonun yoksa zaten vereceğin karar az buçuk belli. Eğer internet kullanımın çok yoğun değilse konuşma ağırlıklı bir paket seçebilirsin. Hangi pakette ne var ne ne yok senin için bir araya getirdik. İncele kararını ver.

30 TL Yükleme ile Satın Alınabilecek Turkcell Mobil Paketler*
PaketKonuşmaİnternetSMSEk AvantajÜcret*400# Kısayolu
İkisi Bir Arada 300 dk Plus300 dk1 gbSatışı Sona Erdi
Alo Dünya 1 Saat1 Saat (Yurt Dışını Arama)Satışı Sona Erdi
Her Yöne 300 dk300 dk (Her Yöne)300 mb22 TL/Ay*400*401#
Her Yöne 500 dk500 dk (Her Yöne)500 mbDergilik üyeliği ve burada geçerli 5 gb internetSatışı Sona Erdi
Her Yöne 750 dk750 dk (Her Yöne)750 mbDergilik üyeliği ve burada geçerli 5 gb internetSatışı Sona Erdi
Yeni 1 gb1 gbSatışı Sona Erdi
Yeni 2 gb2 gb25 TL/Ay*400*604#
Uçuran 2 gb500 dk (Her Yöne)2 gb1000 SMS (Her Yöne)BİP’te geçerli 1 gb Ekstra İnternet – Dergilik Üyeliği artı 5 gb İnternet30 TL/Ay*400*201#

Tablodaki en avantajlı paket Uçuran 2 gb olarak gözüküyor. Turkcell Uçuran 2 GB ile ilgili daha detaylı bir şeyler okumak istersen buraya tıklayabilirsin. Yukarıdaki tablodaki tüm paketler aylıktır. Yani yükleme yaptıktan sonra 1 ay içinde harcaman lazım.

Herhangi bir mobil paket satın almak için TL yüklemem gerekiyor mu?

Aklına bu sorunun geldiğinin farkındayız ve cevabını veriyoruz; tabii ki hayır. Çünkü artık *400# var. *400#’yi arayarak internet bağlantısına ihtiyaç duymadan ya da TL yükleme yapmadan mobil paket satın alabilirsin. Hem de tüm Turkcell mobil paketleri satın alabilirsin. Eğer devam eden paket üyeliğin varsa ve hesabında bu paketi yenileyecek kadar TL olsun istiyorsan da istediğin kadar Turkcell TL yüklemesi yapabilirsin.

Tüm TL Yüklemeleri için buraya göz gezdir. *400# ile ilgili daha fazla bilgi almak için de videomuzu izleyebilirsin.

Eğer senin de aklına yattıysa Turkcell Avantaj 30 TL yükleme yapmak için aşağıdaki butona tıkla;

Hemen al!

 

Hattımı Kullanmaya Devam Edebilmem için Ne Kadar Sıklıkta TL Yüklemem Gerekir?

Turkcell faturasız Hazır Kart kullanıcısı olarak 10 TL ve üzeri TL yüklemesi yaptıktan sonra 185 gün aramaya ve aranmaya devam edebilirsin. Bu süre içerisinde Turkcell’in Hazır Kart kullanıcılarına sunduğu tüm hizmetlerden de faydalanabiliyorsun. Bu 185 gün bittikten sonra ise 180 günlük ikinci dönem başlıyor. Bu dönemde ise aranabilirken arama yapamıyorsun. Eğer hala TL yüklemesi yapılmadıysa Hazır Kart’ın iptal edilir ve kullanılamaz olur. Yani kısacası her 185 günde bir en az 10 TL yükleme yapman hattının kapanmasını önler.

*Firmamız operatör kaynaklı fiyat ve tarife değişikliklerden sorumlu tutulamaz. Güncel bilgileri için lütfen www.turkcell.com.tr sayfasını takip ediniz.

Leave a reply