İhtiyacın olan şey sınırsız internet paketi değil sadece planlı programlı bir mobil veri planı. Başka bir deyişle iOS cihazındaki mobil veri tüketimini kontrol etmek ve çılgınca internet tüketimini önlemek için iyi bir iPhone hücresel veri izleme uygulaması.

iPhone kendi içerisinde mobil veri tüketimini takip edebileceğin standart bir özellik sunuyor. Ayarlar menüsünün altında hücresel ve hücresel veri kullanımı bölümünden internet kullanımını takip edebilirsin.

Bu standart özellik yararlı olsa da insan çoğu zaman daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Kişiselleştirilmiş, detaylı bir mobil data planı ve limitlere geldiğinde otomatik olarak seni uyaran bir uygulama arıyorsan tam yerine geldin. Çünkü sana önereceğimiz uygulamalar ile artık 3G, 4.5G veya wi-fi kullanırken neyi ne kadar harcadığını rahatça takip edebileceksin.

iPhone için En İyi Mobil Veri Takip Uygulamaları
Advanced Data Usage Tracker

“Advanced Data Usage Tracker” kullanarak 3G/4,5G veya wi-fi kullanımını kusursuz bir şekilde kontrol altında tutabilirsin. Günlük, haftalık 

aylık internet paketi - Turkcell internet - Mobil Paket
Kaynak:iTunes

veya aylık analizlerle mobil veri kullanımın hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsin.

Uygulama ayrıca; çeşitli iç görüler ile mobil veri kullanımına dair tahminlerde bulunarak sana yol gösteriyor. Bunun yanında evde ya da herhangi bir yerde wi-fi üzerinden tüketilen veriler de gösteriliyor. Son olarak da akıllı hız testi özelliği sayesinde internetinin gerçek hızını rahatlıkla görmeni sağlıyor.

İndir

Hücresel Veri - İnternet Paketi - Advanced Data Usage Tracker - *400#

Kaynak:iTunes

 

 

DataMeter
DataMeter - Turkcell İnternet - 4 GB

Kaynak:iTunes

Hücresel veriyi veya wi-fi kullanımını en doğru şekilde takip etmek için DataMeter tam bir biçilmiş kaftan. Çünkü data kullanımını gerçek zamanlı olarak gösteren bir uygulama. Arka tarafta çalışmadığı için de iOS cihazının pilini sömürmüyor. Data kullanımını aylık grafiklerle kolayca takip edebilirsin. Data/Wi-Fi kullanım geçmişine göz atarak hangi uygulamaya ne kadar veri harcadığına dair iç görüler elde edebilirsin.

İndir

DataMeter - hücresel veri - hangi uygulama ne kadar harcıyor

Kaynak:iTunes

 

 

My Data Manager
My Data Manager - Mobil Veri Takibi - İnternet Harcıyor

Kaynak:iTunes

My Data Manager, koyduğun kuralları bozmanı önleyen bir bekçi gibi çalışıyor. Tam olarak data kullanım durumunu göstermesiyle bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmanı sağlıyor. Eğer limitleri aşmaya yakınsan sana hemen uyarı gönderiyor. 

Daha ilginci, paylaşımlı plan veya aile planı seçenekleriyle istediğin kişilerin mobil veri kullanımını kolayca kontrol edebilmeni sağlıyor.

İndir

 

My data Manager - *400# - Mobil Paketler

Kaynak:iTunes

 

 

 

SnapStats
SnapStats - İndir - İnternet Paketleri

Kaynak:iTunes

SnapStats oldukça kullanışlı ve mobil, wi-fi veri kullanımını takip etme özelliğinden daha fazlasını sunan bir uygulama. Nedir bu fazlası? Bu uygulama cihazın ile ilgili bazı istatistiklere kolayca bakmanı da sağlıyor. Mesela; pil, data, kapasite kullanımını ve çok daha fazlasını anında görebilirsin.

Today widget görünümüyle iPhone’nin hayati istatistiklerine ulaşabilir ve tüm bunları internete bağlanmadan da yapabilirsin.

İndir 

Snap stats - turkcell mobil ver takip - ucuz internet

Kaynak:iTunes

 

 

Bytes
Bytes - İnternet Paketim Bitti - Veri Takip

Kaynak:iTunes

Sade ve basit kullanıcı ara yüzü ile Bytes tam bir kullanıcı dostu uygulama. Hem hücresel veri hem de wi-fi kullanımını takip edebilme özelliğine sahip. Günlük veri kullanımını görüntülerken, internetini hızla tüketen uygulamalarla ilgili uyarılar da veriyor.  Widget özelliği veri kullanımını günlük veya aylık olarak görebilmeni sağlıyor. iPhone’unda bulunan arka planda yenileme özelliğini kullanarak very kullanımını hatasız olarak kullanabilirsin.

İndir 

Bytes - iOS - Apple

Kaynak:iTunes

Sonuç

Tüm bu uygulamaların hepsi mobil veri tüketimini takip etmek için oldukça kullanışlı. En iyi yanları da gerçek zamanlı olarak anlık takip yapabilmeni sağlamaları ve kota aşım durumunda seni uyarmaları. Senin iPhone’un için en uygunu hangisi? Eğer internetle ilgili kota problemi yaşıyorsan bu uygulamaları dene ve deneyimlerini bizimle paylaş.

İnternet Paketim biterse ne yapayım?

İnternet Paketi - TL Yükleme - Turkcell Mobil İşlemlerTüm bu uygulamalar iyi hoş da paketim en olmadık zamanda biterse ne yapacağım diye soruyorsan onun çözümü çok basit. Önce sakin olacaksın ve yavaşça *400#’yi arayacaksın. Sonrası kendiliğinden gelecek zaten. İnternetin biter, TL yüklemen gerekirse biz her zaman açığız. Nerede olursan ol, saniyeler içinde kontör, internet ne lazımsa yükleriz.

 

Tüm Turkcell konuşma ve internet paketleri için videolarımıza göz atabilir ve hemen mobil işlemlerini halledebilirsin.

Leave a reply