Hey sen… Turkcell Paketin bitmiş ve Uçuran 4GB arar gibi bir halin var. Eğer bu dediklerimiz senin için geçerliyse Uçuran 4 gb satın almak için hemen aşağıdaki numarayı arayabilirsin. Eskiden *123# yapar kaç kontörümüz kalmış öğrenirdik ya şimdi de *400# yapıyoruz kontör yüklüyoruz, internet paketi falan satın alıyoruz. Ne istediğini bilenlerle artık vedalaşma vakti. Yazının bundan sonrası hangi tarife bana uygun, Uçuran 4GB ne içerir, 4GB internet bana yeter mi gibi soruları cevaplıyor. Ve ilk soru geliyor; Hangi Turkcell tarife bana uygun?

Uçuran 4GB Pakete Işınla Beni Numarası; *400*203#

Hangi Turkcell Tarifeyi Seçmem Gerek?

Biz de biliyoruz ki birçok faturasız hatlar için birden fazla Turkcell tarife var ve bu biraz kafanın karışmasına neden oluyor. Sonuçta kullanmayacağın bir özelliğe para vermek, ya da kullanacağın miktardan daha az bir pakete geçmek istemezsin. Faturasız kontörlü bir hatta sahipsen ve kendine bir Turkcell paket arıyorsan aşağıdaki sorulara cevap vermekle işe başla;

  • İnternet kullanımım ne kadar?
  • Hayatımın ne kadarını dışarda ve wi-fi kullanmadan geçiriyorum?
  • Bir ay içinde ortalama kaç dakika cep telefonuyla konuşuyorum?
  • Bir ay içinde ortalama kaç SMS atıyorum?

Bu soruların cevaplarına göre alacağın Turkcell paketi belli olacaktır. Eğer sadece cepten internete bağlanmak istiyorsan Yeni 4GB, Yeni 8GB gibi internet paketlerine bakabilirsin. Yok ben hem internete gireceğim, yeri geldiğinde konuşacağım, SMS atacağım diyorsan o zaman Uçuran Paketleri incele. Turkcell Uçuran Paketler dedik de yazının konusu Uçuran 4GB mobil paketi aklımıza geldi. Bakalım paketin içinde ne varmış, ne yokmuş.

Uçuran 4GB Paketi Neleri İçeriyor, Ne kadar, Hediyesi var mı?

Uçuran 4GB paketini alınca her şeye sahip oluyorsun. Bu uçuran paketin içerisinde konuşma da var, SMS de var, internet paketi de var. O yüzden bu pakete sahip olursan başka hiçbir şeye ihtiyacın olmaz. Tüm bunların yanında Uçuran Paketin içeriğine ek olarak bazı avantajlara da sahip olabilirsin. Aşağıdaki tablodan bu paketin içeriğine detaylı olarak bakabilirsin.

Uçuran 4GB
KONUŞMA
İNTERNET
SMS
HEDİYELER
*400# Kısayolu
Fiyatı
500 dk. (Her Yöne)4 GB.500(Her Yöne)BİP kullanımlarında geçerli

1 GB internet

Dergilik servis üyeliği ve

bu servis kullanımlarında geçerli 5GB

*400*203#40 TL
Uçuran 4 GB ile Gelen Hediye 1GB ve 5GB İnterneti Her Yerde Kullanabilir miyim?

Hayır, maalesef kullanamıyorsun. Turkcell’in Uçuran 4 GB ile birlikte verdiği hediye internet sadece kendi uygulamalarını kullanırken geçerli. Turkcell’in Whatsapp benzeri anlık mesajlaşma, arama uygulaması BİP’i kullanırken 1 GB daha internetin oluyor. Yani burada harcadığın internet 4GB’den düşmüyor. Ya da Dergilik uygulaması üzerinden indireceğin dergilerin harcadığı internet ekstra 5 GB’den gidiyor.

4 GB İnternet ile Bir Ay Boyunca İnternette Neler Yapabilirim?

4GB internet çoğu kullanıcı için gayet yeterli bir internet kotası sunuyor. İyi bir hücresel veri takip uygulaması kullanarak planlı bir harcamayla tüm ay boyunca sana yetecek internet kullanımı sağlayacaktır. Eğer bu uygulamalarla ilgili herhangi bir fikrin yoksa bu yazımızda detaylı olarak bahsettik. Ayrı burada da bazı uygulamaların ortalama olarak ne kadar veri harcadıklarını anlattık. Hemen okuyup bilgi alabilirsin.

Turkcell Paket - Uçuran 4GB - Uçuran 4 GB
Photo by Patrick Tomasso on Unsplash

Konumuza geri dönersek Uçuran 4GB paketi içeriğinde olan 4GB internet ile bir ay boyunca kaç dakika video izleyebileceğini, müzik dinleyebileceğini inceledik. Rakamlar ortalama olup herhangi bir kesinlik içermemektedir bunu bil. Sadece internetin biraz daha fazla gitsin diye bir dostundan sana tavsiye olarak düşün.  

Uçuran 4GB ile İnternette Yapılabilecekler
Video İzleme
Müzik Dinleme
Facebook
Instagram
360p kalitede 25 saat160 kpbs kalitede 57 saat30 saat50 saat
Uçuran 4GB Kimlere Hitap Ediyor?

Herkesin sevdiği, kimsenin hakkında kötü bir şey söylemediği ortalama makul tipler vardır ya okulda, işte Uçuran 4GB’yi de bu çocuklar gibi düşünebilirsin. Ne 8GB kadar cezbedici ne de 2GB gibi sınırlarda. Arada sırada 8GB alır eğlenirsin ama sonunda döneceğin yer Uçuran 4GB olur. Umarım anlatabilmişizdir.

Turkcell Uçuran 4 GB Nasıl Yapılır?

Eğer bu sayfadaysan ve yazının burasına kadar geldiysen bir arayış içinde olduğun kesin. Kredi veya banka kartı ile Turkcell paket almanın, TL yüklemenin, internet paketin bittiği anda yenilemenin çok daha kolay bir yolu olması gerektiğini düşünüyorsun. Haklısın ve evet var; *400#.

Eski Dostun Geri Döndü

Eskiden *123# yapardın da kaç kontörün kalmış bakardın ya; şimdi de *400# yapıyorsun kontör yüklüyorsun, internet paketi, Uçuran paket yapıyorsun. Nasıl? Çok kolay değil mi? Hemen dene bizce. Çünkü *400# servislerini denemek de kullanmak da bedava.

*400# Nasıl Kullanılır?

Adım adım yazıyoruz ve aşağıya birkaç video ekledik. Hepsini izle, çözeceksin. Zaten çok kolay.

  • Telefonunun arama ekranında *400# yaz ve arama tuşuna bas
  • Karşına gelecek menüde istediğin paketin numarasını tuşla ve yanıtlaya bas
  • Kredi veya banka kartını tek seferliğine sisteme tanımlaman gerekiyor. Bununla ilgili detaylı bilgiyi bu videomuzda bulabilirsin.
  • Kartını tanımladıktan sonra istediğin Turkcell ürününü istediğin zaman, istediğin yerde satın alabilirsin.

Dakika yüklemek, kontör satın almak, dilediğin internet paketini yapmak ya da Uçuran Paket almak için hemen şimdi *400#’yi ara! Denemesi de kullanması da bedava!

 

 

Leave a reply