İnsanlığın tarihindeki ilk ulaşım aracı olan tabanvay, tüm bu teknolojik gelişmelere rağmen hala geçerliliğini koruyor. Artık eskisi kadar olmasa da gün içinde bir şekilde bir yerden bir yere mutlaka yürümemiz gerekiyor. Ama o kadar hareketsizleştik ki artık attığımız adımları sayar hale geldik. Tabi her şeyi olduğu gibi onu da biz değil; akıllı telefonlarımızın içindeki küçük sensörler yapıyor. Bu sensörler gün içinde devamlı çalışarak attığımız adım sayısını, yaktığımız kalori miktarını falan kaydediyor. Kaydedilen bu bilgiler çeşitli uygulamalar tarafından bize gösteriliyor. Artık hangisi senin gözüne ve aklına hitap ediyorsa seçiyorsun kullanıyorsun. Biz bazı adımsayar uygulamalarını inceledik ama son tercih senin. Anlatmaya başlayalım.

Pacer Adımsayar

Pacer’ın en önemli özelliği; birbirinizi gaza getirebileceğiniz sosyal ağ entegrasyonu. Aslında çoğu adımsayar uygulamasında sosyal medya entegrasyonu var ama Pacer’da

Pacer - Adım sayar
itunes.com

bir adım fazlası olan “Groups” var. Groups’ta tanımadığın birçok insanın oluşturduğu takımlara dahil olabilir, motivasyon sohbetleri gerçekleştirebilir ve onlarla yarışabilirsin.

Pacer kullanarak adımlarını ve çıktığın merdiven sayısını sayabilir, kalorilerini hesaplayabilir, spor yaptığın zamanı öğrenebilir ve akıllı telefonunun GPS özelliğini kullanarak koştuğun, yürüdüğün, bisiklete bindiğin etapları görebilirsin. Üstelik tüm bunları ücretsiz olarak yaparsın.

Desteklediği Cihazlar; 

iPhone, Apple Watch

Widget Özelliği:

Var

Farklılaştıran Yanları; 

Kalori hesaplama, etkinlik, groups

Fiyatı: 

Ücretsiz

İndir

Pacer - Adım sayar
itunes.com
Stepz 

Adım sayar, kalori hesaplama, merdiven çıkma gibi tüm temel özelliklere sahip ve kullanması kolay bir uygulama arıyorsan Stepz’i mutlaka indirmelisin. Temel özellikler

Pedometer - Stepz
itunes.com

dediysek biraz daha fazlası elbette ki var. iPhone’un içerisinde bulunan Sağlık uygulamasıyla da entegre çalışan Stepz’de adım, koşu geçmişini eğlenceli grafiklerle görebilirsin.

Stepz’teki önemli özelliklerden birisi de rozetler. Sosyal medya entegrasyonu ile arkadaşlarınla yarışabilir, onlardan daha spor yapabilirsin.

Desteklediği Cihazlar;

iPhone, Apple Watch

Widget Özelliği:

Var

Farklılaştıran Yanları;

Günlük hedefler, kalori hesaplama, başarı rozetleri, sosyal medya

Ücret:

Ücretsiz

İndir

Adım sayar - Stepz
itunes.com
StepsApp

StepsApp birçok açıdan dikkate değer bir adımsayar uygulaması. Sadece kişiselleştirme özellikleriyle bile fark yaratıyor. Renkleri, tasarımı değiştirerek uygulamayı istediğin şekle

StepssApp - Pedometer
itunes.com

getirebilirsin. Bunun yanında adım, kalori, mesafe, zaman, haftalık raporlar için bildirimleri açıp kapayabilirsin.

Buraya kadar anlattıklarımız buz dağının görünen yüzü. Uygulamanın amacı basit; tüm spor aktivitelerini estetik bir ara yüzle takip etmek. Bunların yanında ilginç grafikler, widget özelliği sunuyor.

Desteklediği Cihazlar;

iPhone, Apple Watch

Widget Özelliği:

Var

Farklılaştıran Yanları;

Çeşitli günlük & haftalık hedefler, kişiselleştirme, kalori hesaplama, GPS takip

Ücret:

Ücretsiz

İndir

stepssapp
itunes.com
Pedometer++

Pedometer++ renkli ara yüzü ve kullanışlı yapısıyla fark yaratan pedometre uygulamalarından bir tanesi. Uygulamayı açmadan ikonun üzerinde çıkan sayılara bakarak kaç

Pedometer++ - Adım sayar
itunes.com

adım attığını öğrenmen mümkün. Diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi Pedometer++’da da tüm temel özellikler var.
Ayrıca bu pedometre uygulaması bataryandan da çok yemiyor. Eğer şarj konusunda sıkıntı çekiyorsan Pedometer+++’ı deneyebilirsin.

Desteklediği Cihazlar;

iPhone, Apple Watch

Widget Özelliği:

Var

Farklılaştıran Yanları;

Günlük hedefler, dinlenme günleri

Fiyatı:

Ücretsiz

İndir

Pedometer++ - Adımsayar
itunes.com
Turkcell Faturasız Hatlar için En İyi TL Yükleme Servisi 
*400#

*400# herhangi bir uygulama indirmeden, internete girmeden, ücretsiz bir şekilde arayıp Turkcell TL yükleyebileceğin hızlı, kullanışlı ve 7/24 ulaşılabilir bir servis. Sadece TL değil aynı zamanda Turkcell paketleri de kolayca satın alabilirsin.

Desteklediği Cihazlar:

Tüm cep telefonları

Farklılaştıran Yanları:

TL yüklemek için internet bağlantısına ihtiyaç duymaz, kısayollar ile 30* saniye içinde TL yükleme, uygulama olmadığı için telefonunda yer kaplamaz

Fiyatı:

Ücretsiz.

Hemen Ara!

*30 saniye bu hizmet için normal şartlar altından belirlenen yararlanma süresi olup; konum, hat bağlantı durumu ve kişi kaynaklı süre farklılıkları olabilecektir.

 

Leave a reply