Bütün bir kış; yağmur, çamur, ıslak mont kokusu, güneşin bile soğuktan doğmaya üşendiği günler geride kaldı ve yaz mevsimi kapıda beklemeye başladı. Hepimiz, çocuklar gibi şen bir şekilde, kırk derecelerde, kan, ter içerisinde,  kendimizi oradan oraya atmak için gün sayıyoruz. Peki yazın geldiğinin belirtileri neler? Neler olursa içimiz rahat bir şekilde ohh sonunda yaz geldi diyebiliriz? Karpuz kabuğu denize düştü mü düşmedi mi bir bakalım bakalım.

İçerde misin Ece?

Evet, Instagram’ı açtın ve Ece’ler, Berke Can’lar artık dışarı çıktıysa anla ki artık yaz gelmiştir. Tüm kış boyunca iç çekim hünerlerini göstererek fantastik hikayeler paylaşan arkadaşlarımız artık dış çekime geçtiyse ilk cemre düşmüş demektir. Çimenlerde ekose örtünün üzeri olabilir ya da akşam vakti bir cafe bahçesi… Sahilde gün batımına karşı falan o da olumlu!

Selfie GIF - Find & Share on GIPHY

Şömine Başında Battaniyeli, Çaylı Fotolar #TBT’de Yerlerini Aldıysa

5 dakika öncesinin fotoğrafları TBT’ye girer mi girmez mi gibi ulvi tartışmalar devam etse de kışlık fotoğraflar Perşembe günlerinin ana konusu haline gelmeye başladı bile. Battaniyeli, renkli, yün çoraplı, şömineli, yanarlı, dönerli fotolar TBT’nin tozlu raflarında yerini almaya başladılar.

Cat Emerging GIF - Find & Share on GIPHY

 

Yazlık Whatsapp Grubu Gerilerden Gelerek Birinciliği Aldıysa

Whatsapp grupları artık hayatlarımızın vazgeçilmez parçası. Birbirinden fantastik isimlerle kurulan bu gruplarda dönen muhabbetin haddi, hesabı yok. Okul arkadaşları, iş arkadaşları, çocukluk arkadaşları, ocak başı arkadaşları, 129T’ciler falan derken uzun süredir atıl durumda olan yazlık arkadaşları grubundan gelen ilk mesajdan yaklaşık 24 gün sonra yaz gelmiş demektir.

Baby Phone GIF - Find & Share on GIPHY

Ekran Ayarları ile Oynatan İyi Pişmiş Pardon Yanmış Arkadaşlar

Eğer sosyal medyada fotoğraflara bakarken gereksiz koyuluklardan dolayı ekran ayarlarını kontrol etme ihtiyacı duyuyorsan yaz gelmiş demektir. Sabah güneş doğarken şezlonga yatıp batarken kalkan arkadaşlarımız yaz mevsiminin habercileri değildir de nedirler?

Goals Tanning GIF - Find & Share on GIPHY

 

Dört Bir Koldan Yayılan Festival ve Konser Haberleri

Yaz demek eğlence demek! Gönül, yaz boyu ağustos böceği gibi çalıp oynayıp gününü gün etmek istiyor, yalan yok. İşte eğer; her bir taraftan şuraya o geliyormuş, buraya bu geliyormuş, şuradaki festivalde yok yokmuş gibi haberler görüyor, konuşmalar duyuyorsan emin olabilirsin; yaz tam olarak yanı başında.

– Tanıtıcı Reklam – Festivallerde, konserlerde kontörün, internetin biterse olduğun yerden *400#’yi ara, müziğin ritmini bozmadan, hayatın keyfini yakala! – Tanıtıcı Reklam Sona Erdi –

Dj GIF - Find & Share on GIPHY

Aşkın Ateşi Değil Bu Telefonun Ateşi!

Yaz aylarında aşkın ateşi bir başka olur diyeceğimizi sanıyorsan yanılıyorsun. Sen hiç güneşin altında kullanılan telefondan yayılan o ateşi hissettin mi? Ferhat ile Şirin’in aşkının ateşi, o cep telefonunun ateşinin yanında kutupta yaz gibi kalır. Niye konuyu aşkla meşkle bağladık diye merak ediyorsan sonuçta artık hepimiz telefonlarımızla aşk yaşamıyor muyuz? -Burada hiciv var-

Hot Summer GIF - Find & Share on GIPHY

 

Hayatını Prize Bağlı Sürdürmek

Cep telefonu tarihinin çözülmek bilmeyen problemi şarj problemi artarak devam ediyor; günün saçma sapan saatlerinde seni priz aramaya itiyorsa bil ki mevsimlerden yaz. Neden mi? Çünkü yaz gelir, paylaşımlar da coşa gelir. Onun tatili, bunun gezisi derken bir bakmışsın telefonu prizden çekemez olmuşsun.

Apple Juice Battery GIF by Photojojo - Find & Share on GIPHY

İstediğimiz Sorudan Başlayabilir miyiz?

Eğer bu soruyu ya da espriyi mi diyelim, duyuyorsan hangi haftada olduğunu söylememize gerek yok. Ama moralini bozma, günün en karanlık anı, güneş doğmadan önceki andır. Sonunu düşünen de kahraman olamayacağına göre, iki kişinin bildiği sır değildir. Konu buraya nasıl geldi bilmiyoruz ama bildiğimiz tek şey sınav haftaları mis gibi yaz tatillerinin habercisidir.

Tiny School GIF - Find & Share on GIPHY

#…wedding #evetdedi #sonsuzakadar

Eğer sosyal medya hesapların bu ve bunun gibi etiketlerle doluysa anla ki çeyrekleri hazırlamanın zamanı geldi. Çeyreklerin yanında sağlam da internet paketi gerekiyor çünkü bunun canlı yayınları, hikayesi, videoları falan derken bir günde 4 gb’lik olmamak işten bile değil. Biz yaza yaz demeyiz çekecek halay yoksa!

Wedding Fail GIF - Find & Share on GIPHY

 

Güneşin Denk Geldiği Tarafı Hesaplamak

Eğer Pisagor, Öklid zamanlarında metrobüs ya da toplu taşıma diye bir şey olsaydı muhtemelen yaz aylarında güneşin vurduğu yerleri hesaplamamıza yardımcı olacak birkaç denklem, teori de olurdu. Ama maalesef yoktu ve manuel olarak hesaplayıp doğru olasılığı tutturmaktan başka çaremiz yok. Bu durumun tek sevindirici yanı ise yazın geldiğinin müjdecisi olması.

Sun GIF - Find & Share on GIPHY

Vapur ile Uzaklara Gitme İsteği

Sahil kenarı şehirlerde yaz demek vapurla amaçsız bir şekilde seyahat edip martılara simit atmak demek. Bir de yanında sevdiceğin olursa hayatın tadı bir başka oluyor gerçekten.

Sailboat GIF - Find & Share on GIPHY

Ayak Fotolarında Belirgin Yükseliş

Tüm kış kalın kalın çorapların, botların içerisinde gün yüzüne çıkmayı bekleyen ayacıklarımız yazı en çok hak eden parçalarımız. Tüm o esaretin bedeli de yaz boyu karşımıza çıkacak olan ayak fotoları. Sahilde, balkonda, yolda aklına gelebilecek her yerde onların fotolarını görmeye başladıysan yaza merhaba diyebilirsin. Yürüyedurun ayacıklar!

Dog Swimming GIF - Find & Share on GIPHY

 

Pedala Basma, Uzaklara Gitme İsteği

Bir hafta sonu sabahı uyandığında içinde bastırılamaz bir bisiklete binme isteği oluyorsa bastırma, bas pedala, gidebildiğin kadar git uzaklara. Belki de yaz mevsiminin en güzel yanı; bisiklete binip yüzüne vuran rüzgarı hissetmek ve yaşamın ne kadar güzel olduğunun farkına varmak.

Bike Bicycle GIF by Electric Cyclery - Find & Share on GIPHY

 

Buzdolabını Açınca Karşına Çıkan Salça, Ayran Şişelerinde Soğuk Su

Her şişe bir gün soğuk su şişesi olma duygusunu tadacaktır. Salça, domates, ayran ya da herhangi bir şişe fark etmez. Buzdolabının kapağını açınca sıralı bir şekilde soğuk su ile dolu şişeler bizi selamlayacaklar.

Fridge GIF - Find & Share on GIPHY

Kapattıktan Sonra Çalışmaya Devam Eden Otomobil Fanları

Sokakta yürürken soluk soluğa fanları çalışan arabalar gördüğün zaman hemen tatil biletini al, yaz gelmiştir. Motoru kapattıktan sonra bir süre daha etrafa ateş saçan otomobil fanları yazın şanındandır, yazlık yerleri hatırlatır.

Russian Win GIF - Find & Share on GIPHY

Evlerin Balkonlarından Gelen Çatal, Bıçak Sesleri

Hava, kararmaya yakın, hafif serinlemiş, balkonlarda loş bir ışık ve çatal, bıçak sesleri… İşte bu ses eşliğinde mahallenin sokaklarında yürümek insana garip bir huzur verir, kendini şanslı hissettirir.

Hungry Salt And Pepper GIF - Find & Share on GIPHY

Gazetelerdeki Transfer Haberleri

Gazeteyi sağdan okumaya başlayıp x takıma yıldız yağacak, başkanım beni al gibi haberlerle kağıt üzerinde takım kurmaya başladıysan sezon bitmiş demektir. Bu transfer haberlerinin yüzde 95’i doğru çıkmasa da yaz boyu futboldan uzak kalan bünyelere ilaç etkisi yapar.

Fail Fun And Games GIF - Find & Share on GIPHY

Tatilciler is Coming…

Eğer ana haber bültenlerinde tatilciler x yere akın etti, sahillerde adım atılacak yer kalmadı gibi haberler görüyorsan suyun içerisinde deve güreşi yapan arkadaşlar görme ihtimalin de yüksek. Deve güreşi ve yazlık yerlerden haberler birlikte kullanıldığında bünyede tatile gitme isteği maksimuma çıkar.

Baby Lol GIF - Find & Share on GIPHY

 

Bozacıların Yerini Alan Mısırcılar

Bu iki grubun aslında aynı kişiler olduğuna dair söylentiler vardır. Kışın boza işinde olan bu arkadaşlar yazla birlikte sahillerde süt mısır satmaya başlamaktadırlar.

Food GIF - Find & Share on GIPHY

Artan İnternet Paketi Kullanımı

Yazın belki de en büyük belirtisi internet paketlerinde oluşan dramatik yükseliş. Allah korusun tatilin en güzel yerinde internet paketi biterse ortada kalmak var. Ne yaptığını sosyal medyadan paylaşamıyorsan da o tatilin, yenilen yemeklerin, gezilen yerlerin ne anlamı var? Artık böyle dertlerin yok gerçi her yerden, her zaman *400#’yi arayarak internet paketin olmasa dahi istediğin internet paketini yaparsın.

Leave a reply