Yaz geliyor, her yaz olduğu gibi bu yaz da bazı şeyler hiçbir zaman değişmeyecek.

Gittiği belde kadar aşık olan kanka

Yaz aşkları güzeldir ama tabi abartmamak lazım. Bir insan sadece 3 ay içerisinde tam 72 kez aşık olabilir mi? Haydi oldun diyelim, hepsini dinlemek zorunda mıyız? Kankaysak maalesef zorundayız. Bu arkadaşlar yüzünden dakika paketi bitenlere bir telefon kadar uzağız. *400#’yi arasınlar dakikalarını yapalım.

Best Friends Love GIF - Find & Share on GIPHY

Otostopla tüm Ege’yi turlarız kafası

Interrail planları suya düşen gençlerin B planı; otostopla Ege turu. Tabi bu plan da çoğu zaman Balıkesir il sınırında son bulur. Oradan bulunan bir otobüsle Ege sahillerine doğru yol alınır. Otobüs bileti almak için internet paketi lazım olursa Balıkesir il sınırında da şubemiz vardır.

Hitchhike GIF - Find & Share on GIPHY

Plaj şemsiyesini havada görmek

Leylekleri havada görmek taşınmaya delalet derler; plaj şemsiyelerini rüzgardan havada uçarken görmek de artık eve dönüp akşam yemeği yeme zamanının geldiğini anlatır. Genelde nereden geldiği belli olmayan promosyon plaj şemsiyelerinin kaderi rüzgarda uçup gereksiz gerginlik yaratmaktır.

Dog GIF - Find & Share on GIPHY

Her yerde hasır görmek

Hasır şapka, hasır şemsiye, hasır çanta, hasır mat, hasır hasır, hasır koltuk, hasır kedi, hasır gemi, hasırdan insanlar, hasır köpek, hasır sarma, hasır dürüm… Hayır, hayır delirmeye başlamıyorsun sadece aklına hasır kaçtı… Hasır sepet demiş miydik?

Straw Hat Cat GIF - Find & Share on GIPHY

Klima motorlarından damlayan suya kim tükürdü diye bakmak

Dışarıda 35 derecede, güneşin alnında, dilin beş santim dışarıda dolanırken zaten her an mevzu olsa da stresi atsam diye dolanıyorsun sıcaktan 50 derece olmuş kafana şıp diye bir damla su geliyor. Bir elinle saçına gelen şeyi kontrol ederken bir yandan da kim yaptı diye yukarı bakıyorsun. Çok tanıdık geldi değil mi?

Kitten Looking Up GIF by Cheezburger - Find & Share on GIPHY

Fantastik bir dünyaya açılan kapı yazlık bakkalı

İçeriye girdiğin anda zamanda kırılmalar yaşayıp saniyeler içerisin farklı yerlere ışınlanacağın fantastik bir dünya…  Uzun süredir görmediğin 90’lardan kalma gofretler, gazozlar bir köşede, ördek şeklinde deniz simidi başka bir köşede… Şimdi soru şu TL yüklemek isteyen adamla karpuz alacak adam aynı sırada mı bekleyecek? Eğer Tl yükleyecek olan kişi *400#’yi bilmiyorsa evet! Ama bilenler için bunların hepsi sıradan hikayeler.

Shopping Market GIF - Find & Share on GIPHY

Salondaki büfeden çıkarılan beyaz termos

Tüm kışı salondaki büfenin içerisinde geçiren döner kapaklı, genelde beyaz renkli termosun tekrar aramıza dönmesi. Genelde şöyle olur; anne “Kızın bizim termos vardı, bi’ çıkar bakalım onu, sahilde çay içeriz” ilk fitili ateşler, plajda karizmamı mı çizeceksin diye söylenir ama en sonunda her zaman olduğu gibi anne haklı çıkar ve o çay denize karşı höpürdetilir.

Tea GIF - Find & Share on GIPHY

Leave a reply