Onlar için bir dönem kontörlüler dendi, sonra kontör gitti, TL yükleme geldi, adları ön ödemeli hat sahipleri oldu. Ama her dönemde ne kadar ödüyorsun birader buna diye soranlara; “Ağabey benimki faturasız, istediğim zaman ödüyorum, istediğim zaman ödemiyorum” diye cevap verdiler. Onları tanıyorsun çünkü sen de bu yazıyı okuyorsun. O zaman okuduğunda, faturası kontörlü telefon kullanıcısı olmak tam da böyle bir şey işte diyeceğin 10 durumu yazdık. Başlayalım mı, kontör var mı? Tamam o zaman.

Herkesi kendi gibi sanıp acaba kontörü mü yok diye düşünmek

Dost acı söyler bizim canım kardeşimiz; belki de faturalı hat kullanıyordur ve sana cevap vermek istemiyordur. Senin samimiyetinden ve iyi niyetinden şüphemiz yok ama sana yazmak istese önünde ne TL’ler ne paketler durabilir.

Confused Puppies GIF - Find & Share on GIPHY

 

Pakette kalan son dakika ile hayata bağlanma çabası

Faturasız hat kullanıcılarının mobil paketlerinde kalan son dakika; zombili filmlerde elde kalan son bir bidon benzin; indirimdeki elbisenin üzerine uygun son bedeni kadar değerlidir. Genellikle gereksiz birinin çağrınızı açmasıyla son bulur.

Digital Art GIF by Robert Ek - Find & Share on GIPHY

 

Ya dağın başında kontör biterse stresi

Eskiden vardı böyle bir şey. Tatile ya da geziye giderken oralarda bulamazsam ortada kalmayayım diye ihtiyacın olmasa da kontör, TL yüklerdin ya da işi şansa bırakıp bitmesin diye dua ederdin. Artık *400# olduğu için böyle şeylere gerek kalmadan istediğin yerden TL de yüklüyorsun, Turkcell paket de satın alıyorsun.

Scared Bear GIF - Find & Share on GIPHY

 

Konuşma istemediği noktaya gittiğinde kontörüm bitiyor deme rahatlığı

Konuşma istemediğin bir noktaya mı gidiyor? Kontörüm bitiyor de kapat, kim nereden bilecek? Faturasız hat kullanıcılarının sihirli cümlesi “Kontörüm bitiyor, kapatmam lazım” işler her zora girdiğinde imdada yetişir ve kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi ferahlatır.

Phone Talking GIF - Find & Share on GIPHY

 

Hiç arayasın mı yok? Kontörüm yoktu de geç boş vermişliği

Yukarıda konuşurken konu başka yerlere gidiyorsa yapılanı anlattık burada ise soruna kökünden çözüm sunuyoruz. Arayasın mı yok? Kontörüm yok, dakikam bitti, bana ayrılan paketin sonuna geldik gibi bahanelerin hazır. Gerisi senin yaratıcılığına kalmış.

Lazy Sloth GIF - Find & Share on GIPHY

Sürprize açık olmayan hafiften sıkıcı hayatlar

Halbuki faturalı hatlar öyle mi? İnternet paketini aştık mı aşmadık mı? Fazladan bir şeyler gelir mi diye hep bir heyecan hep bir diken üstü durumlar. Faturasız hatlılar ise çok fazla rahat, hep bir aksiyon arayışında.

Oh My God Omg GIF - Find & Share on GIPHY

 

Sınırsız çağrılaşma döngüsü ile alternatif haberleşme yöntemleri üretmek

1 kez çaldırırsam evet, iki kez çaldırırsam hayır. Kaç tane cevapsız çağrı atarsam say o sayıya denk gelen saatte sözleştiğimiz yerde ol gibi fantastik haberleşme yöntemlerini hep faturasız hatlılar buldu. Telefonu Graham Bell bulmuş olabilir ama onu bir sonraya götüren şüphesiz kontörlü hat sahipleri olmuştur.

Perfect Loop GIF by Miike Snow - Find & Share on GIPHY

 

İnternet paketi 1 günde biterken dakikaların aylarca bitmemesi

Uzayda zamanı eğip büken solucan delikleri gibi internet paketlerinin bir anda bitmesi ve pakette kalan yüzlerce dakikayla baş başa kalma sorunsalı. İnternetsiz olmaz deyip Haftalık 1 gb yapmak ama onu da haftalık değil saatlik olarak tüketmek. Faturasızların sonsuz döngüsü.

Sad Face GIF - Find & Share on GIPHY

Sevmediklerini ödemeli arama keyfi

Sevmediğin birini kızdırmak mı istiyorsun? Ona küçük bir sürpriz yap ve senden telefon gelince heyecanlanıp açtıktan sonra “Bu bir ödemeli aramadır” anonsu ile kendine gelsin. Çok zevkli gerçekten.

Angry Hate GIF - Find & Share on GIPHY

*400# ile saniyeler için Turkcell TL yükleme ve paket satın alma konforu

Bu konforu ne faturalılar bilir ne de Turkcelli olmayanlar. İnternete bağlanma derdi yok, ona bağlan, buna bağlan krizleri hiç yok. Tek bir numara *400#; arıyorsun istediğin TL miktarını ya da Turkcell paketi seçiyorsun ve sonra kredi ya da banka kartınla ödemeni yapıyorsun, sonra bir bakıyorsun saniyeler içinde kontörün, internet paketin hooop cebinde. Üstelik kullanması da bedava. Denemediysen *400#’yi ara, eminiz vazgeçemeyeceksin.


Leave a reply