İçinizde hala *400# ile TL yükleme ve paket satın alma yapmayanlar var görüyoruz. Neden bu kadar kolay ve hızlı bir servis varken sıradan olmayı seçiyorsunuz pek anlamıyoruz ama neler yaşadığınızı çok iyi biliyoruz. Araştırma ve geliştirme departmanımızın yerinde yaptığı derin araştırmaların sonuçları elimize ulaştı. Sonuçlar vahim. Ama teşhis de tedavi de belli. Ben sıradan değilim Turkcell paketin en avantajlısına, Turkcell TL’nin bereketlisine saniyeler içinde ulaşırım diyorsan çare *400#.

O paket yok; bu paket bitti

Bizi en derinden yaralayan konuların başında biten Turkcell paketler var. Sen sırada bekle, sana geldiğinde o paket kalmadı desinler. 2018’in Türkiye’sinde bunu kabul etmiyoruz. *400#’de paketler bitmez!

Yalnız beyefendi sizden önceydi

Sıralar beklenmiş, son düzlüktesin, paranı hazırlamışsın, tam kasanın arkasındaki elemanla göz temasını kuracakken 5. Günün şafağında çıkıp gelen Gandalf gibi bir amca çıkagelir ve ne hikmetse o amca, beyefendi hep senden önce gelmiştir. Hatta Graham Bell’den bile önce gelmiş olabilir.

Sistem gitmesi sendromu

Sıra sana geldiğinde giden ve en az 5 dakikanı çalan şeye kısaca sistem diyoruz. Sistem gider, pos makinesine ya da programa reset atılır (reset atmak: tamircilik101), o ekran uzun süre donar, sonrasında ekran gelir bir iki dakika hattın çekmesi beklenir derken hat gelir, bu sefer de kendi kendine uzuuunca bir fiş çıkar. Anımsadın değil mi? Biz anımsamadık kusura bakma; *400# kullananların uzak olduğu konular bunlar.

Şu kalsın ben bir şeye bakıp geliyorum insanları

Kasaya alışveriş sepeti muamelesi yapan insanları tanımışsındır. Tam senin önünde olurlar ve kasaya bıraktıkları şeyden sonra “Ayy şunu unuttum, bunlar iki dakika kalsın, hemen geliyorum” deyip sana da ikna edici sempatik bir gülüş atarlar ve tüm itiraz haklarını elinden alırlar. Sen de bu devirde internet paketi yüklemenin sırası mı olur diye düşünürsün.

Gerilerden gelip sıranın liderliğini kapan ve işi sadece 2 dakika olan kişi

Sanki bizim işimiz blok halinde 2 gün sürecek. Altı üstü ya Tl yükleyeceğiz ya da internet paketi falan yapacağız. Ama sihirli sözleri bilenler her zaman kazanır; “Benim işim iki dakika, izin verirseniz hemen halledeyim.” İstiyorsan verme izin. Halbuki *400#’de tüm bu paketleri yüklemek, kontör almak sadece 30 saniye.

Numaranızı tekrar alabilir miyim? Pardon, tekrar eder misiniz? 450…

Diye uzayıp giden bir muhabbetin içindeysen sıradan hikayelerin bir parçasısın demektir. Halbuki *400# sen daha arar aramaz seni tanır ve hiç numaranı sormaz.

Komisyon isteyenler

Bazen öyle çaresiz kalırsın ki 12 TL’lik Haftalık 1 GB için 15 TL vermek zorunda kalırsın. Halbuki zorunda da değilsin. *400#’yi ücretsiz olarak arasan, istediğin paketin numarasını girsen, ek ücret ödemen saniyeler içinde dilediğin Turkcell paket cebine gelse mutlu olmaz mısın? E haydi mutlu ol o zaman 🙂

TL yüklemek için karpuzun tartılmasını beklemek

Evet kulağa sıradan gelmese de hatta kitaplarda anlatılan distopyalardan kopup gelmiş bir manzara da olsa bu durum gayet sıradan bir hikayedir. 20 TL yükleme yapmak için önünde aylık alışverişini yapmış ve dıt dıt dıt şeklinde kasaya takla attıracak kadar şey almış birini beklemek zorundasındır. *400#’de ise sadece TL seçenekleri ve mobil paketler vardır. Biz de karpuz seviyoruz ama onlar sadece markette kalsın istiyoruz.

Kasada muhabbet eden çalışan

Arkadaşıyla, müşteriyle, yoldan geçenle, telefonlarla, kendi kendine, kısaca uçan kuşla bile muhabbet etme isteği olan çalışan. Alt tarafı TL yükleyecekken konu bir anda ne zaman, 5 numarada oturan bilmem ne beyin oğlunun arabayı kaçırıp kaza yapmasına geldiğini anlayamazsın.

Araya kaynayıp alakalı alakasız soru soranlar

Sıra tam sana geldiğinde araya girip “Pardon şu var mı?” gibi sorularla tüm ilgiyi senden alanlar. Daha kötüsü ise hem ilgiyi hem de kasadaki elemanı fiziksel olarak alıp başka yöne götürenler. Sen de kasa ama ben ama Uçuran ama ama diye kalırsın.


Leave a reply