Hep duyuyoruz; “İnternet paketim dayanmıyor, yüklediğimin hemen sonrasında ne gb kalıyor ne bir şey!”. Evet sizden gelen bu tepkilere daha fazla dayanamadık ve araştırma, geliştirme ekibimizi hemen çağırıp bir rapor hazırlamalarını istedik. Bu arkadaşların internet paketleri neden çabucak bitiyor görelim istedik. İşte görünce şok olacağınız, yok artık bu kadarı da fazla, aa aynı ben diyeceğiniz internet paketi hataları raporumuz.

Wi-Fi Sanıp Mobil Veriden Yeme

Raporun en can alıcı noktası; wi-fi sanıp mobil veriden müzik dinleme, internette gezme, video izleme diye liste uzuyor.

Oh My God Omg GIF - Find & Share on GIPHY

Gereksiz Story Kullanımı

Evet kanayan yaralardan biri de simsiyah, niye paylaşıldığı anlamsız, karşıdakinin internet paketine kamikaze yapma niyetindeki simsiyah story paylaşımları. Siz de yapmayın, yapanları da uyarın.

Excuse Me Wtf GIF by Kehlani - Find & Share on GIPHY

Wi-Fi Olan Yerde Müzikleri Yüklememek ve Mobil Veriden Dinlemek

Ağustos böceği ile karıncanın hikayesini bilir misin? Yok o değil, bu başka. Karınca durmadan wi-fi ile Fizy’e müzik indiriyormuş, ağustos böceği de “boşversene karınca, çık dinle işte mis gibi mobil veri var” diyormuş. Sonra ne mi olmuş? Ağustos böceğinin paketi bitmiş, tüm yol boyunca otobüste direkleri saymış.

Baby Dancing GIF - Find & Share on GIPHY

Uygulamalar Yerine Masaüstü Versiyonları Kullanmak

Uygulamalar niye varlar? Mobil paketinden, internetinden çok yemesin diye varlar. Eğer bir siteye girmek ya da ne bilelim, uçak bileti falan almak istiyorsan ilk olarak uygulama üzerinden almaya çalış. Olmazsa mobil için uyumlu web sitesine bak. O da olmuyorsa yak gemileri, internet paketini rehin bırak, ne istiyorsan yap.

Heavy Wet Hot American Summer First Day Of Camp GIF - Find & Share on GIPHY

Whatsapp’tan Otomatik İndirme

Whatsapp’tan sana gönderilen her şeyi otomatik olarak indirirsen internet paketinin hızlı bir şekilde tükenmesine seyirci kalmak durumundasın. Ne yapmak gerekiyor. Hemen telefonu eline alıp ayarları kurcalamak ve sürprizlere izin vermemek gerekiyor.

Instagram Paketi ile Canlı Yayın

İnstagram paketi aylık olarak Instagram’da geçerli 5 gb internet içeriyor ama bir şartı var; canlı yayın yok! İşte yapılan en büyük hatalardan biri bu paket ile canlı yayın yapmak. Canlı canlı internet paketini öldürmenin en basit yolu.

 

Instagram Followers GIF - Find & Share on GIPHY

 

Leave a reply