Yaz sona erdi. Tatiller yapıldı, plajda selfiler çekildi, dosta, düşmana tüm yaz boyunca eğlencenin dibine düşüldüğü gösterildi. O zaman yaza veda niyetine bir yazı yazalım. Gördüğün anda gözlerini dolduran ve sana huzur dolu yaz günlerini hatırlatacak şeyleri yazdık.

Telefon ahizesinden dökülen kum taneleri

Eski sevgilinin ardından kalan küçük ama göz yaşartan bir parça gibi. Tatilden döndükten sonra ahizeden az ses geldiğini keşfedersin. Eline bir fırça alırsın ve işte o dramatik an yaşanır. Yazdan kalan, kilometrelerce öteden getirdiğin o kızgın kumlar halıya dökülür. Ahize artık daha iyidir ama ya sen?

 

via GIPHY

 

Tüm yazın şahidi telefon kılıfı

Telefon kılıfı sadece telefon kılıfı mıdır? Hayır, tam aksine tüm yaşanmışlıkların şahididir. Denizden gelen tuzların izi, sen deli gibi dans ederken elinden fırlayıp zarar görmüş silikon parçası ya da sahilde yediğin hamburgerden kalma küçük bir yağ lekesi…

via GIPHY

 

Yazlık Wi-Fi listesi

Wi-Fi ile bağlanmak istediğinde listeyi açarsın ve şimdi çok uzakta olan yerlerin adı bir bir yüzüne çarpar. “Cennet Beach Wi-Fi” “Saklı Cennet İnternet”… Ama sen en kışlık olanına bağlanıp o günlerin hayalini yaşarsın.

via GIPHY

 

Telefonuna kaydettiğin küçük notlar

Telefonunda not defterini açınca karşına çıkan notlar vardır. Bazıları yazdan kalmadır. Seni oteline götüren dolmuşun saatleri, kaldığın yerin wi-fi şifresi gibi… Silmeye elin gitmez de öylece bırakırsın.

via GIPHY

 

Tatil dönüşü ilk perşembe

Kara perşembe desek de olur. Belki daha iki gün önce cirit attığın sahiller, içtiğin içecekler, dans ettiğin yerler artık geçmişte kalmıştır. Tüm yaz, bu kadar hızlı nasıl geçer diye düşünürken önünde duran koca bir kış hiç geçmeyecekmiş gibi gelir.

via GIPHY

 

*400#

Denizin ortasında tüm kontörün bitmiş de hani ne yapar ne ederim derken *400#’yi arayıp saniyeler içinde TL yüklemiş ve internet paketine kadar her şeyini halletmiştin ya; işte tatilinin en güzel fotoğrafları ve anıları o güne aitti.

Leave a reply